20. smotra učeničkih zadruga Grada Zagreba

Naša je školska zadruga Ban sudjelovala na 20. smotri učeničkih zadruga Grada Zagreba na Zrinjevcu. Našu su školu predstavljale učenice četvrtih razreda Eva Filipec i Nina Vacka u pratnji voditeljice zadruge Une Domitrek.

Video Učeničke zadruge

19. Smotra-- učeničkih zadruga Grada Zagreba

Naša školska zadruga Ban sudjelovala je na 19. Smotri učeničkih zadruga Grada Zagreba.
Našu školu predstavljale su učenice 4.- tih razreda Amalia Joković, Eva Križan, Lea Marija Šarić i Iva Brezovec u pratnji učiteljice Klaudije Gucić i voditeljice zadruge Tamare Vučković.

UČENIČKA ZADRUGA BAN

Ove školske godine unutar naše zadruge djeluje 6 sekcija:
Vježbaonica sreće
Lutkarska
Domaćinstvo
Mali vrtlari
Grupa Bios
Likovna grupa

Sadimo cvijeće, ukrašavamo teglice, izrađujemo sapune, ruže od salveta i tradicijske vunene lutkice.
Najvažnije od svega, družimo se, stvaramo i veselimo smotri zadrugara Grada Zagreba koja će održati u lipnju, a čiji ćemo i mi biti sudionici.

Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može!

Tamara Vučković

Učenička zadruga Ban
UČENIČKA ZADRUGA BAN

Učenička zadruga je dragovoljna interesna učenička organizacija, koja pridonosi postizanju odgojno-obrazovnih i društveno-gospodarskih ciljeva škole jer kao oblik izvannastavne aktivnosti učenicima/ama omogućuje stjecanje radno-tehničkoga, ekološkoga, gospodarskoga, društvenog, etnoodgoja i obrazovanja te razvoj sposobnosti i korisno provođenje slobodnog vremena. Cilj nam je potaknuti djecu na kreativnost, razvijanje različitih vještina kako bi stekli samopouzdanje, kritičko vrednovanje sebe i drugih, prijateljski duh te otkrivanje potencijala koje učenici još nisu spoznali.

Za početak, naglasili bismo kako Zadruga počinje djelovati s radom ove školske godine (2017./2018.). Učenici/e mogu birati između 4 izvannastavne aktivnosti. Dvije izvannastavne aktivosti u razrednoj nastavi i dvije u predmetnoj nastavi.

1. Mali rukotvorci :Sandra Sau, Aleksandra Grget
  2. Likovna grupa : Nevenka Glumac Trlek, Branko Farac
  3. Novinarska grupa: ( Višnja Jaklin)
  4. Cvjećari : Katarina Rotim

Združni odbor je odlučio da će:

• članarina iznositi 20 kn
  •  novac koji zaradimo ide isključivo za potrebe zadruge i unapređivanje odgojno – obrazovnog rada škole

U učeničku zadrugu mogu se uključiti naši učenici, roditelji, bake, djedovi i svi zainteresirani.

Nadamo se da će Vam se naša inicijativa i cjelokupna ideja svidjeti te da će se mnogi odazvati i surađivati s nama.

Ivana Jadrijević

10. Jelovnik - 25. - 27.3.2024..docx

> Učenička zadruga BAN
Osnovna škola bana Josipa Jelačića Zagreb / Podgradski odvojak 1, HR-10000 Zagreb / www.os-bana-jjelacica-zg.skole.hr / ured@os-bana-jjelacica-zg.skole.hr